Google search engine
BallinaLajmeShqipëriXhaçka takim me Marichic: Rrisim bashkëpunimin me BE, kohë sfiduese për rajonin

Xhaçka takim me Marichic: Rrisim bashkëpunimin me BE, kohë sfiduese për rajonin

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka zhvilluar takim me zëvendëskryeministrin për Çështjet Evropiane të Maqedonisë së Veriut, Bojan Marichic.

Në një postim në Twitter, ministrja Xhaçka shkruan se u diskutua për rritjen e bashkëpunimit me Bashkimin Evropian në mënyrë që rajoni të pozicionohet më afër BE-së, në kohë sfiduese, duke përfshirë mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare.

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat