Google search engine

GABIM 404

Na vjen keq, por faqja që po kërkoni nuk ekziston.

Harresa shenjë e inteligjencës së lartë? Çfarë thonë studiuesit e kësaj fushe? 

E thonë studiuesit: Harresa është shenjë e inteligjencës së lartë! Të gjithëve na ka ndodhur të harrojmë se ku i kemi vënë çelësat ose të...

Yves Rocher Nordic mbyll të gjitha përfaqësitë në Suedi

Yves Rocher Nordic mbyll të gjitha përfaqësitë në Suedi -Yves Rocher Nordic ka marrë vendim për t’i mbyllur 7 dyqanet e saj në Suedi si...

Inflacioni në Suedi kap shifrën rekord mbi 11 % 

Inflacioni në Suedi kap shifrën rekord mbi 11 %.  Sipas një parashikimi të bërë nga ekonomistët e bankës SEB inflacioni në Suedi këtë vit ka...

Raketat ruse kanë goditur vendin anëtar të NATO-s, Poloninë-nga ky sulm i raketave ruse kanë mbetur të vdekur dy persona. Rusia hedh poshtë raportet për...

Një burimi i inteligjencës amerikane ka bërë të ditur se raketat ruse kanë goditur vendin anëtar të NATO-s, Poloninë, raporton agjencia e lajmeve Reuters.  E...

E dinit se dita është më e shkurtër? Toka på rrotullohet me shpejtësi rekord

A ju duket sikur dita po ikën më shpejt se zakonisht? Ndoshta kjo nuk është një rastësi. Toka po rrotullohet më shpejt dhe po...

Përse disa persona mund të hanë ushqim të djegëst e disa jo? A është kjo gjenetike apo ka ndërlidhshmëri në mes të trashëgimisë dhe...

Si është e mundur që disa persona e tolerojnë më shumë ushqimin e djegëst, e disa të tjerë më pak apo fare pak? Në pytjet...