Google search engine
BallinaPolitikëSergej Lavrov- Perendimi na ka shpallur luftë -Një luftë hibride, një luftë...

Sergej Lavrov- Perendimi na ka shpallur luftë -Një luftë hibride, një luftë totalitare

Ministri i jashtëm rus: Perendimi na ka shpallur luftë -Një luftë hibride, një luftë totalitare, është shpallur ndaj nesh sot, ka deklaruar ministri i jashtëm i Rusisë Sergej Lavrov përmes një deklarate të premten. Reagimi i ministrit të jashtëm të Rusisë vjen si rezultat i sanksioneve të Bashkimit Europian kundër Rusisë për shkak të ndërhyrjes ushtarake të Rusisë në Ukrainë.

– Ne i shohim këto sanksione si ilegale dhe tani është e kjart për ne se të gjitha predikimit nga ana e Perendimit për lirin e shprehjes , ekonominë e tregut dhe të drejten e pasurisë personale nuk kanë vlerë asnjë pare, ka deklaruar Lavrov për Interfaxin rus, përcjell Nobel Press

© NobelPress

#Rusi#Ukrainë#BE#SergejLavrov#lajme#nobelpress

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat