Google search engine
BallinaLajmeRusia kopjon Ikean suedeze

Rusia kopjon Ikean suedeze

Largimi i ndërrmarrjeve të shumta nga tregu i Rusisë, ka bërë që kjo e fundit të marrë një hap të paparë deri më tani. Rusia ka bërë kërkesë për t’u pajisur me patentë të një kompanie të ngjajshme me atë të Ikea’s.

Emri i kompanisë së re të mobileve do të jetë ’’Fabrika e Mobileve Idea’’, përveç emrit që përkon shumë me fabrikën e mobiljeve suedeze mësohet se edhe logoja e fabrikës në fjalë do të jetë e ngjajshme me të Ikeas.

Në anën tjetër Ikea për Göteborg -Posten ka deklaruar se janë në dijeni të këtij rasti dhe se janë duke

shqyrtuar mundësit e veprimit, përcjell NobelPress.

Fotokredit: Rospatent

© NobelPress

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat