Google search engine
BallinaPolitikëPas kërcënimeve të Putinit vjen edhe reagimi i Ushtrisë Suedeze

Pas kërcënimeve të Putinit vjen edhe reagimi i Ushtrisë Suedeze

Pas kërcënimeve të Putinit vjen edhe reagimi i Ushtrisë Suedeze

“Me zbarkimin e trupave rus në Ukrainë situata në Europë është përkeqësuar. Ushtrija është duke e monitoruat gjendjen dhe për momentin nuk shohim ndonjë kërcënim ndaj Suedisë. Ajo se çfarë mund të bësh është të dëgjosh lajmet, të jesh kritikë ndaj burimeve të lajmeve si dhe të mos besosh në gjithçka që shfaqet në rrjetet sociale. Edhe pse mund t’a ndjesh se situata është shqetësuese, mundohu t’a jetosh jetën si zakonisht” ka njoftuar ushtrija suedeze me anë të një deklarate në rrjetet sociale. Përcjell Nobel Press.

Fotokredit: Försvarsmakten

© NobelPress

#Ukraina#Ushtrija#Rusia#Suedia

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat