Google search engine
BallinaPolitikëKryeministria e Danimarkës, sulmi i Putinit është sulm mbi lirinë tonë

Kryeministria e Danimarkës, sulmi i Putinit është sulm mbi lirinë tonë

Pas sulmit të Putinit në Ukrainë vjen edhe reagimi i kryeministres daneze. Kryeministria e Danimarkës, Mette Fredriksen, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook ka shkruar,” Sulmi i Putinit është sulm mbi lirinë tonë. Gjë që ne kurrë nuk do t’a pranojmë. Dua të konstatoj se nuk ka ndonjë kërcënim konkret ndaj Danimarkës. Por ne kemi hyrë në një kohë më të pasigurtë. Dhe për këtë ne duhet t’i forcojmë nevojat tona dhe të Natos”.

“Sot isha në vizitë tek punonjësit e Forcave të Armatosura, mbrojtja daneze është e gatshme të veprojë në afat të shkurtë kohor nëqoftëse është nevoja. Faleminderit për angazhimin tuaj të madh, ka shkruar kryeministrja daneze, njofton NobelPress.

Photocredit: Facebook Mette Fredriksen

© NobelPress

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat