Google search engine
BallinaLajmeKosovëKosovë: 33 raste të reja me COVID-19

Kosovë: 33 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka raportuar se brenda 24 orëve, janë regjistruar 33 raste të reja.

Numri i të infektuarve vjen nga një mijë e 126 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve janë shëruar gjithsejtë 23 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë gjithsejtë 644 persona.

Ndërkaq, 818 mijë e 890 persona janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës.

Me dozën e tretë përforcuese janë vaksinuar 98 mijë e 881 persona.

Të dhënat e ministrisë së Shëndetësisë.
Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat