Google search engine
BallinaLajmeKosovëKompleksi Memorial “Adem Jashari” mund të “vizitohet” online nga të gjithë pavarësisht...

Kompleksi Memorial “Adem Jashari” mund të “vizitohet” online nga të gjithë pavarësisht vendndodhjes.

Kompleksi Memorial “Adem Jashari” mund të “vizitohet” online nga të gjithë pavarësisht vendndodhjes.

Këtë e ka bërë të ditur në rrjetin social Facebook Bekim Jashari. 

—Nga sot përmes platformes kmademjashari360.com/ 

mund të shikoni pamje nga Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, kjo falë projektit “Digjitalizimi i Kompleksit Memorial Adem Jashari – Konservimi Digjital VR 360”, realizuar nga autori Alban Kasumi me financim të Qeverisë së Kosovës.  

Sipas Jasharit, ky është një shembull i mirë i promovimit të trashëgimisë kulturore dhe historisë së lavdishme. Ai përgëzon “Lapsi360” për kreativitetin dhe iniciativën e qëlluar, përcjell nobelpress. 

kmademjashari360.com/ është linku nga i cili mund të “vizitoni” Kompleksin Memorial Adem Jashari. 

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat