Google search engine
BallinaRecetaKivi dhe çaj jeshil kombinim për forcim të imunitetit

Kivi dhe çaj jeshil kombinim për forcim të imunitetit

Bëni një përzierje vitaminash që do të rrisë imunitetin tuaj në maksimum

Ekzistojnë shumë përfitime shëndetësore të mundshme nga pirja e këtij çaji.

Përbërësit:

– 3 kivi të qëruar,
– gjysmë limoni të prerë në feta,
– 1 lugë gjelle mjaltë,
– 1 qese çaj jeshil,
– 500 ml ujë.

Përgatitja:

Bëni çajin jeshil, hidhni fetat e limonit dhe lini pesë minuta. Ndërkohë bëni lëng nga kivi me blender. Shtoni mjaltin.

Në çajin e ngrohtë (jo shumë të nxehtë) çajin jeshil me limon shtojeni në lëngun e kivit me mjaltë dhe shërbejeni.

Cilësitë nutritive dhe vitaminoze të kivit kaherë janë të njohura, ndërsa çaji jeshil është një antioksidant shumë i fortë, ndaj e keni të qartë se sa i fuqishëm është ky kombinim dhe sa i mirë është për organizmin.

Përveçse një kombinim jashtëzakonisht i shijshëm dhe freskues, ky çaj është një thesar i vërtetë i vitaminave, të cilat do t’ju ndihmojnë të forconi imunitetin tuaj në mënyrë natyrale. 

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat