Google search engine
BallinaPolitikëDorëhiqet kryeminstria e Britanisë së Madhe Liz Truss, qëndroi në pushtet vetëm...

Dorëhiqet kryeminstria e Britanisë së Madhe Liz Truss, qëndroi në pushtet vetëm 44 ditë


Kryeministria e Britanisë së Madhe Liz Truss jep dorëheqje në një kohë rekord të shkurtër prej 44 ditësh. 

Ajo njoftoi dorëheqjen e saj në një konferencë shtypi në 10 Downing Street në Londër, bën të ditur TV4, përcjell NobelPress

Liz Truss mori detyrën si kryeministre më 6 shtator dhe do të futet në historinë e Britanisë së Madhe si  kryeministria me mandatin më të shkurtër ndonjëherë. 

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat