Google search engine
BallinaPolitikëDmitrij Medvedev- Rusia do të marrë ”masa” nëse Suedia dhe Finlanda hyjnë...

Dmitrij Medvedev- Rusia do të marrë ”masa” nëse Suedia dhe Finlanda hyjnë në Nato  


Rusia do të marrë “masa” nëse Suedia dhe Finlanda bëhen pjesë e Aleancës Ushtarake Veri-Atlantike (NATO), ka deklaruar ish-presidenti rus Dmitriv Medvedev. 

Sipas Medvedev,  në një situatë të tillë kufiri i Natos med Rusinë do të dyfishohej. 

-Prandaj është mëse e nevojshme t’i përforcojmë kufijtë, ka shtuar Medvedev, njofton NobelPres. 


Medvedev që tani mban pozitën e zëvendëssekretarit në Këshillin e Sigurimit për Rusinë ka deklaruar të enjten se Rusia do të ndyshojë vendndodhjen e armëve bërthamore nëse Suedia dhe Finlanda bëhen pjesë e Natos dhe se të dyja këto vende do të konsideroheshin si kundërshtare të Rusisë, njofton TV4. 

Të fundit nga rubrika
- Advertisment -
Google search engine

Më të lexuarat

Më të shikuarat